Co robi Intel w Polsce?
Pracownicy Intela zlokalizowani w Gdańsku są zaangażowani w pracę i dostarczanie rozwiązań dla szybko rozwijających się dziedzin technologii, takich jak: chmura, centra danych, pamięć, sztuczna inteligencja, grafika, łączność, audio i rozwiązania programowalne.
Dlaczego Intel rezygnuję z inwestycji w Polsce?
Według doniesień Politico, z powodów finansowych Intel rezygnuje z części swoich inwestycji w Europie. Planowane zakłady w Niemczech i w Polsce nie są, zdaniem firmy, zagrożone.
Kiedy ruszy budowa Intela?
Co się dzieje z Intelem?
Ile zarabia pracownik Intel?
Zarobki w firmie Intel Corporation – Polska Średnie wynagrodzenie w firmie Intel Corporation waha się (w przybliżeniu) od 8 269zł rocznie na stanowisku Specjalista ds. klientów kluczowych (m/k) do 259 547zł rocznie na stanowisku Software Engineering Manager.
Kto wybuduje fabrykę Intela w Polsce?
Ile ludzi zatrudnia Intel?
Co z Intelem pod Wrocławiem?
Czy Intel produkuje płyty główne?
Poza nimi Intel produkuje m.in. płyty główne oraz chipsety do nich, pamięci typu flash, karty graficzne, sprzęt sieciowy, a także systemy zarządzania pamięcią masową. Główną siedzibą firmy jest kalifornijska Santa Clara, a liczba pracowników przekroczyła już granicę 100 000 osób.
Ile warty jest Intel?
Kiedy wychodzi nowy Intel?
Co z Intel?
Czy akcje Intela pójdą w górę?
Dlaczego akcje Intela spadają?
Czy Intel wycofał się z Polski?
– Polska jest już miejscem działalności firmy Intel, a położenie geograficzne kraju pozwoli na efektywną współpracę z zakładami produkcyjnymi firmy w Niemczech i Irlandii – mówił podczas czerwcowej konferencji we Wrocławiu Pat Gelsinger, dyrektor generalny Intela.
Co produkuje firma Intel?
Oprócz mikroprocesorów wytwarza między innymi płyty główne, chipsety do płyt głównych, zintegrowane oraz dedykowane układy graficzne, pamięci flash, mikrokontrolery, procesory do systemów wbudowanych, sprzęt sieciowy (np. karty sieciowe, chipsety wi-fi i WiMAX), systemy zarządzania pamięcią masową (SAN, NAS, DAS).
Co sprzedaje Intel?
Dostarczaj rozwiązania wykorzystujące sztuczną inteligencję na dużą skalę w chmurze, centrum danych, zastosowaniach brzegowych i klienckich dzięki naszej ofercie sprzętu i oprogramowania.
Do czego jest Intel?
Procesory Intel to jedne z najpopularniejszych układów scalonych na świecie. Stanowią one serce wielu komputerów osobistych, laptopów i innych urządzeń. Firma ta już od wielu lat jest liderem w produkcji procesorów, a użytkownicy cenią jej produkty ze względu na wysoką wydajność, niezawodność i innowacyjność.
Co będzie produkować fabryka Intela?
Z jakiego kraju jest Intel?
Przedsiębiorstwo Intel założyli 18 lipca 1968 Gordon E. Moore oraz Robert Noyce, a nazwa pochodzi od wyrażenia integrated electronics. Wkrótce dołączył do nich Andrew Grove, późniejszy wieloletni prezes przedsiębiorstwa. Siedziba główna znajduje się w Santa Clara w amerykańskim stanie Kalifornia.
Kto w IT zarabia najlepiej?
Najlepiej zarabiający są ekspertami i ekspertkami w więcej niż jednej technologii. Stanowiska takie jak Fullstack Developer, Security Engineer czy DevOps Engineer odznaczają się potrzebą wysoko rozwiniętego myślenia analitycznego i sprawnego rozwiązywania problemów.
Czemu Intel spada?
Intel opublikował swoje prognozy dotyczące przychodów za drugi kwartał i według nich zyski mają być poniżej oczekiwań rynku. W efekcie akcje Intela spadły o 8%. Spółka doświadcza słabszego popytu na tradycyjne centra danych i układów do komputerów PC. Z kolei wejście spółki na rosnący rynek AI jest zbyt opieszałe.
Gdzie pracuje większość pracowników firmy Intel?
Dlaczego Intel nie produkuje płyt głównych?
Intel przestał produkować płyty główne odkąd wprowadził procesory generacji Haswell. Na szczęście nadal używam płyty głównej Intel. To tylko kwestia podaży i popytu . Cele Intela w tym są jasne, chcą zapewnić możliwość korzystania z ich procesorów.
Ile osób zatrudnia Intel?
Intel, który planuje ogłosić wyniki za drugi kwartał w czwartek, zatrudnia około 110 tys. pracowników, nie licząc tych w jednostkach, które są w trakcie oddzielania się” – czytamy w „PB”.