Na co zwrócić uwagę przy zakupie telefon komórkowy?

Względy wizualne odgrywają ważną rolę przy wyborze elektroniki. Zwróć więc uwagę nie tylko na wielkość, ale też estetykę wyświetlacza. Zmiana proporcji wpływa na rozdzielczość ekranu telefonu. Zamiast dotychczasowych HD, Full HD czy QHD dzisiaj częściej pojawiają się HD+, Full HD+ i QHD+.

Kluczem do poprawnego działania telefonu jest procesor oraz ilość pamięci RAM. Obecnie najlepsze procesory to te ośmiordzeniowe. W zakresie pamięci RAM najlepiej jest kierować się zasadą, że im więcej jej będzie, tym lepiej. 4 GB pamięci RAM to absolutna podstawa w telefonach ze średniej półki cenowej.

Czy telefon OPPO jest lepszy od Samsunga?

Samsung prześciga Oppo pod względem wytrzymałości baterii, lepszej rozdzielczości wszystkich wbudowanych aparatów oraz wielkości ekranu (6.7 vs 6.57 cala). Telefony mają dosyć podobne parametry, jednak Oppo ma przewagę, jeżeli chodzi o Pamięć RAM – mamy tu do czynienia z różnicą 6 GB vs. 8 GB.

Ile RAM powinien mieć telefon?

Telefon 4 GB RAM lub 6 GB RAM, czyli najczęstszy wybór dla większości użytkowników. Urządzenia ze średniej półki to telefony z pamięcią RAM 4 GB, a coraz częściej też 6 GB. Smartfon 4 GB jest rozwiązaniem, które będzie wystarczające dla średnio wymagających użytkowników.

Szacuje się, że 64 GB miejsca to już za mało. Oczywiście, mogą zdarzyć się sytuacje, kiedy taka ilość miejsca będzie wystarczająca, jednak jeśli aktywnie korzystamy ze smartfona, to lepiej zainwestować w telefon, który ma nie mniej niż 128 GB.

Jaki telefon jest lepszy Oppo czy Xiaomi?

Oppo nieco lepiej radzi sobie z precyzyjnym odtwarzaniem barw, z kolei dużym atutem Xiaomi jest doskonała reprezentacja bardzo intensywnych odcieni. Jeśli chodzi o przekątną ekranu, w Reno 4 Pro 5G jest to 6,5 cala, natomiast w przypadku Mi 11 – 6,81 cala.

Jak długo żyje smartfon?

Podczas gdy „normalne” telefony wymieniamy średnio co 2-2,5 roku, a średnia dla obydwu kategorii wynosi 17 miesięcy, rynkowe wyniki wskazują na to, że duża część klientów decyduje się na zmianę swojego wysłużonego „inteligentnego telefonu” po zaledwie 11 miesiącach.

Jakiego telefonu nie kupować?

Czy Oppo to dobry telefon?

Wiele opinii użytkowników na temat tego modelu, jest bardzo pozytywnych. Ludzie chwalą aparaty i szybkie działanie, doceniają relatywnie smukłą i ładną obudowę i pozytywnie wypowiadają się na temat dużego wyświetlacza AMOLED. Według wielu osób OPPO Reno 4 Pro 5G cechuje się dobrą relacją ceny do jakości.

Jaki Samsung jest najbardziej oplacalny?

Który telefon jest lepszy Samsung czy Redmi?

Samsung to marka znana od 1938 roku, która kojarzy się z gwarancją wysokiej jakości. Góruje nad Xiaomi właśnie tym, że konsumenci mimo wyższej ceny i tak wybiorą koreańskiego producenta, ponieważ istnieje na rynku znacznie dłużej i najczęściej oferuje lepszą specyfikację.

Który lepszy Samsung A52s czy A53?

Specyfikacja, wydajność i system operacyjny– ocena 6 W A52S mamy udanego Snapdragona 778G 5G, a w nowym A53 pracuje Exynos 1280 wykonany w bardzo nowoczesnej technologii 5 nm. Procesor Samsunga nie jest przesadnie wydajny – w AnTuTu zdobył tylko 355K punktów – to niewiele, jak na mocną średnią półkę.

Jakiego telefonu nie kupować?

Dostępność 5G w Polsce Czy warto już teraz kupić smartfona z 5G? Tak, jak najbardziej. Wiele wskazuje na to, że z miesiąca na miesiąc nadajników będzie coraz więcej. Operatorzy zapewne zaczną działać według tego samego schematu, z jakim spotkaliśmy się przy okazji wdrażania w życie pasma LTE.

Kluczem do poprawnego działania telefonu jest procesor oraz ilość pamięci RAM. Obecnie najlepsze procesory to te ośmiordzeniowe. W zakresie pamięci RAM najlepiej jest kierować się zasadą, że im więcej jej będzie, tym lepiej. 4 GB pamięci RAM to absolutna podstawa w telefonach ze średniej półki cenowej.

Czy 6gb RAM wystarczy w telefonie?

Oczywiście można kierować się zasadą – im więcej pamięci RAM w telefonie, tym lepiej. Jednak wbrew pozorom do podstawowych czynności, które na co dzień wykonujemy na smartfonie – dzwonienie, wymiana wiadomości czy przeglądanie internetu i mediów społecznościowych – w zupełności wystarcza 4 lub 6 GB RAM-u.

Czy 6 GB RAM to dużo?

Bardzo często są to smartfony do 1000 zł albo telefony do 1500 zł. W tych przypadkach 6 GB RAM w zupełności wystarcza. Jednak jeśli ktoś często otwiera wiele zakładek w przeglądarce Chrome oraz kilka – kilkanaście aplikacji, to zdecydowanie lepiej jest wybrać telefon z 8 GB RAM.

Czy 8 GB pamięci RAM to dużo?

Podstawowa pamięć, instalowana w wielu komputerach, to 4GB lub 8GB. Chociaż 4GB lub 8GB pamięci może wystarczyć na system operacyjny i kilka aplikacji, należy wziąć pod uwagę, że jednoczesne wykonywanie wielu zadań czy otwieranie dużych plików będzie negatywnie wpływać na wydajność systemu.

Jaki telefon jest lepszy Motorola czy Samsung?

Teoretycznie Motorola powinna mieć dużą przewagę w szczegółowości, bo ma sensor aż 50 Mpx, kiedy Samsung ma 12 Mpx, a POCO tylko 8. W pomniejszeniu widać, że Samsung oferuje najbardziej nasycone barwy i najlepszy HDR, a najbardziej realistyczne kolory ma Motorola.

Czy Oppo jest chiński?

Chińskie telefony to popularne telefony Początkowo wydawało się, że wolną przestrzeń zagospodarują głównie Oppo, vivo czy OnePlus, ostatecznie skuteczniej robi to przede wszystkim realme.

Jaki chiński telefon warto kupić?

Wśród polecanych modeli warto zwrócić szczególną uwagę m.in. na Xiaomi 12Pro, Xiaomi 12T, Xiaomi Redmi Note 11 Pro, POCO F3, POCO X4GT, Huawei Mate 50 Pro, Huawei P50 Pocket, Huawei Nova Y90, realme GT Neo 3, realme GT 2 Pro, realme 9 Pro+, OnePlus 10, Oppo Find X5 Pro, Oppo Reno 9.

Kiedy są najtańsze telefony?

Wyprzedaże sezonowe i black friday Dobrą okazją do zakupu nowego smartfona będzie wyprzedaż, promocja czy tak zwany black friday. Może być to czas, kiedy smartfony tanieją nawet o kilkaset złotych.

Co ile lat powinno się zmieniać telefon?

Jak wspominaliśmy, nie ma uniwersalnej odpowiedzi na pytanie, kiedy powinniśmy zmienić telefon na nowy. Jednak w praktyce najwięcej użytkowników telefonów komórkowych wymienia je co dwa lata. Dzieje się tak z prostej przyczyny – najczęściej umowy u operatorów komórkowych zawierane są właśnie na ten okres czasu.

Co ile lat powinno się wymieniać telefon?

82 proc. Polaków wymienia telefon komórkowy co dwa lata lub rzadziej. Z badania wynika jednak, że chcielibyśmy znacznie częściej kupować nowe smartfony. 40 proc.

Czy ten artykuł był pomocny?
TakNie

Posted

in